top of page
Vyhledat
  • Obrázek autoraWELEphotobank

Nový album legendárnych The BUTTONS pokrstí 22. júna v Ateliéri Babylon český rocker Petr Janda!Legendárna bigbítová skupina The BUTTONS vydáva nový album. CD The BUTTONS & Friends vznikalo 10 rokov a kapela si na neho pozvala hviezdnych hostí. Na novinke spievajú Ján Baláž zo skupiny Elán, Marián Slovák, Marián Greksa a Juraj Zaujec. Nový album predstavia legendárni hudobníci na koncerte 22. júna v Ateliéri Babylon, kde nebudú chýbať ani všetci hosťujúci speváci. Krstným otcom nového CD bude líder skupiny Olympic Petr Janda, ktorý sa na to veľmi teší!

V prvej polovici 60-tych rokov sa začali písať dejiny slovenského bigbítu. Vzory z britskej rockovej scény ovplyvnili pár mladíkov v centre Bratislavy a tak sa v roku 1964 zrodila bigbítová skupina The BUTTONS. Kapela funguje doteraz a práve vydáva nový album. Novinku nahrala v zostave Jozef Dodo Šuhajda – spev a vokály, Kamil Paulovčin – gitara, spev, vokály, Ervín Fulmek – klavír a klávesové nástroje, Vladko Turčan – sólová gitara, vokály, Juraj Majer – basová gitara, Milan Hlinka – bicie, Ján Baláž – gitary, spev, vokály a Boboš Procházka – fúkacia harmonika.

„Prvé skladby nového CD začali vznikať hneď po prvom albume „Between The Stones“ z roku 2011. Album sa tvoril na naše podmienky dlho, ale v prípade našej nezvyčajnej kapely je to normálne. Nie sme kapela, ktorá pravidelne vystupuje, cvičíme len vtedy, keď ideme vystupovať. Tak sme postupovali aj v prípade nahrávania tohto CD, keď vznikla nová pesnička, išli sme ju cvičiť, naskúšať a keď bol voľný termín v štúdiu, tak sme sa ju nahrali,“ opisuje spôsob práce zakladajúci člen kapely Dodo Šuhajda.

Album The BUTTONS & Friends sa nahrával v štúdiu Jána Baláža JB - Recording studio.

„Janko Baláž nám maximálne vychádzal v ústrety a nielen to. Pomáhal nám pri aranžmánoch a technickom prevedení nahrávok, mal s nami obrovskú trpezlivosť. Bol zvukovým, hudobným režisérom a stal sa producentom nášho CD. Spolu s Jankom Červenkom nám nahrali pesničky na vysokej technickej úrovni,“ konštatuje Dodo Šuhajda.

Hudobnými autormi piesní sú Ervín Fulmek a Kamil Paulovčín. Texty piesní majú na konte Kamil Peteraj, Martin Sarvaš a Ema Mázik. Pieseň Hodiny z roku 1965 napísal Juraj Eperješi a bola veľkým hitom skupiny Phantoms. Pôvodne ju spieval Marián Slovák, ktorý ju aj po 55-tich rokoch znovu zaspieval na novom CD.

Kapela album predstaví na koncerte 22. júna v Ateliéri Babylon. Krstným otcom albumu bude bard Česko-slovenského bigbítu a líder skupiny Olympic Petr Janda.

„Tešíme sa na publikum, bude tam veľa našich kamarátov a priaznivcov. Po dlhom čase sa konečne budeme môcť stretnúť vo väčšom počte. Album pokrstí Petr Janda. Je to môj starý priateľ, poznáme sa už od 60-tych rokov minulého storočia. Sme stále v kontakte, navštevujeme sa aj v súkromí. Spolupracovali sme spolu na mnohých podujatiach, v decembri roku 2018 našu kapelu uviedol v Pražskej Lucerne, kde sme vystúpili v rámci 50. výročia prvého Česko-slovenského festivalu,“ uzatvára Dodo Šuhajda.

The BUTTONS majú za sebou úspešné vystúpenia na festivaloch Topfest, Lodenica, Valašský špalíček, Ripfest a pravidelne hrajú na pódiách vo V-klube, Art klube Sherz či v kultúrnom dome na Vajnorskej ulici. Najbližšie si The BUTTONS nenechajte ujsť na koncerte 22. júna v Ateliéri Babylon. Vstupenky si môžete kúpiť na www.ticketportal.sk, www.predpredaj.sk a v predajni Dr. Horák na Medenej 19 v Bratislave.


zdroj: welephotobank

zdroj: welephotobank

zdroj: the buttons


11 zobrazení0 komentářů

Nejnovější příspěvky

Zobrazit vše

Comments


bottom of page